Dit ministerie draagt de zorg voor de volksgezondheid. Dit betreft onder andere het beleid met betrekking tot ziekenhuizen, geneesmiddelen, ziektekosten en huisartsen. Ook het welzijnsbeleid zoals de ouderenzorg, het jeugdbeleid, de verslaafdenzorg en de maatschappelijke dienstverlening behoren tot het taakveld.
Daarnaast is het ministerie verantwoordelijk voor het beleid ten aanzien van de sport;
De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport is Ernst Kuipers (D66);
Daarnaast is er een minister voor Langdurige Zorg en Sport, Conny Helder (VVD);
Er is tevens een staatssecretaris, Maarten van Ooijen (ChristenUnie). De ambtelijke leiding over het ministerie is in handen van een secretaris-generaal, Marcelis Boereboom.
Wie is de minister van medische zorg en Sport?
Conny Helder Minister voor Langdurige Zorg en Sport Geboren op 27 november 1958 in Den Haag, partner, 2 kinderen.
Welke minister gaat over WMO?
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Hoe heten de ministers?
P. (Piet) Aalberse
Algemeene Bond ( RKSP )
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II Ruijs de Beerenbrouck II
Arbeid Arbeid Arbeid , Handel en Nijverheid
G. (Gijs) van Aardenne
VVD
Van Agt I Van Agt I Lubbers I Lubbers I
Economische Zaken Financiën a. Economische Zaken Vicepremier
J. (Jan) van Aartsen
ARP
Drees III Beel II De Quay Marijnen
Verkeer en Waterstaat Verkeer en Waterstaat Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Verkeer en Waterstaat
J. (Jozias) van Aartsen
VVD
Kok I Kok II
Landbouw, Natuurbeheer en Visserij Buitenlandse Zaken
A. (Andries) Abbema
patriot
onder Uitvoerend Bewind
Financiën (agentschap)
M. (Micky) Adriaansens
VVD
Rutte IV
Economische Zaken en Klimaat
A. (Dries) van Agt
KVP CDA
Biesheuvel I Biesheuvel II Den Uyl Den Uyl Van Agt I Van Agt II Van Agt III Van Agt III
onder Willem I onder Willem I onder Willem II onder Willem II
Koloniën Marine en Koloniën Marine en Koloniën Koloniën
G. (Guillaume Louis) Baud
conservatief – liberaal
De Kempenaer-Donker Curtius
Koloniën
W. (Willem Hendrik) de Beaufort
oud- of vrije liberalen
Pierson
Buitenlandse Zaken
A. (Relus) ter Beek
PvdA
Lubbers III
Defensie
L. (Louis) Beel
RKSP , KVP
Gerbrandy III Schermerhorn-Drees Beel I Beel I Drees I Drees II Drees II Drees II Beel II Beel II
Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken Algemene Zaken Binnenlandse Zaken Maatschappelijk Werk Binnenlandse Zaken Justitie a. Algemene Zaken Sociale Zaken en Volksgezondheid a.
P. (Pieter) Beelaerts van Blokland
CDA
Van Agt I
Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
F. (Frans) Beelaerts van Blokland
CHU
De Geer I Ruijs de Beerenbrouck III
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
G. (Gerard) Beelaerts van Blokland
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I
Financiën Financiën a.
J. (Jacobus) den Beer Poortugael
liberaal
Kappeyne van de Coppello
Oorlog
A. Ch. (Albert) Beerman
CHU
De Quay
Justitie
H. (Hendrik) Beernink
CHU
Kabinet-De Jong
Binnenlandse Zaken
H. (Hendrik) Beijen
conservatieven na 1848
Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg
Oorlog
B. (Berend) baron Bentinck tot Buckhorst
Orangist
onder soever. vorst Willem
Oorlog
A. (Arnold) baron Bentinck van Nijenhuis
technocraat
De Kempenaer-Donker Curtius
Buitenlandse Zaken
J. (Johannes) Bergansius
rooms-katholieken
Mackay Kuyper Kuyper Kuyper
Oorlog Oorlog Koloniën a. Marine a.
S. (Sidney) van den Bergh
VVD
De Quay
Defensie
J. (Johannes) van den Bergh
conservatief ( katholiek )
Heemskerk Azn.
Waterstaat , Handel en Nijverheid
J. (Jacobus) Bergsma
oud- of vrije liberalen
Röell
Koloniën
A. (Anthonij) Bertling
partijloze liberaal
Cort van der Linden
Financiën
G. (Gerardus) Betz
liberaal
Thorbecke II Thorbecke II
Financiën Koloniën a.
J. (Jean Gustave) Bevers
Algemeene Bond ( RKSP )
Heemskerk
Waterstaat
J. (Jan Willem) Beyen
partijloos
Drees II
Buitenlandse Zaken
B. (Barend) Biesheuvel
ARP
Marijnen Marijnen Cals Cals Zijlstra Zijlstra Biesheuvel I Biesheuvel II
Vicepremier Landbouw en Visserij Vicepremier Landbouw en Visserij Vicepremier Landbouw en Visserij Algemene Zaken Algemene Zaken
H. (Hendrik) Bijleveld
ARP
Ruijs de Beerenbrouck I
Marine
A. (Ank) Bijleveld-Schouten
CDA
Rutte III
Defensie AIVD
J. (Marja) van Bijsterveldt-Vliegenthart
CDA
Rutte I
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
J. (Johan) Blanken
liberaal
Thorbecke II Thorbecke II Fransen van de Putte Fransen van de Putte
Oorlog Marine a. Oorlog Marine a.
L. (Leo) de Block
KVP
Kabinet-De Jong
Economische Zaken
J. (Jacobus) Bloem
conservatieven na 1848
Heemskerk Azn.
Financiën
F. (Franciscus) van Bloemen Waanders
conservatieven na 1848
Heemskerk Azn.
Koloniën
S. (Stef) Blok
VVD
Rutte II Rutte II Rutte II Rutte II Rutte III Rutte III
Wonen en Rijksdienst Veiligheid en Justitie a. Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties a. Veiligheid en Justitie Buitenlandse Zaken Economische Zaken en Klimaat
P. (Pieter) Blussé van Oud-Alblas
liberaal
Thorbecke III
Financiën
Ch. (Christiaan) Bodenhausen
partijloze liberaal
Colijn V
Financiën
H. (Hendrik) van Boeijen
CHU
Colijn IV Colijn V De Geer II Gerbrandy I Gerbrandy I Gerbrandy I Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy II
Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken Algemene Zaken a. Defensie a. Binnenlandse Zaken Algemene Zaken a. Oorlog a. Algemene Zaken Binnenlandse Zaken a.
H. (Hans) de Boer
CDA
Van Agt III
Cultuur , Recreatie en Maatschappelijk werk
M. (Margreeth) de Boer
PvdA
Kok I
Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
R. (Roelf) de Boer
LPF
Balkenende I Balkenende I
Verkeer en Waterstaat Vicepremier
J. (Jaap) Boersma
ARP
Biesheuvel I Biesheuvel II Biesheuvel II Den Uyl
Sociale Zaken Sociale Zaken Landbouw en Visserij Sociale Zaken
C. (Kees) Boertien
ARP
Biesheuvel I Biesheuvel II
zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking)
C. (Carel) baron van Boetzelaer van Oosterhout
partijloos
Beel I
Buitenlandse Zaken
P. (Pieter) Bogaers
KVP
Marijnen Cals
Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
G. (Gerrit) Bolkestein
VDB
De Geer II Gerbrandy I Gerbrandy II Gerbrandy III
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
F. (Frits) Bolkestein
VVD
Lubbers II
Defensie
E. (Eduard) Bomhoff
LPF
Balkenende I Balkenende I
Volksgezondheid, Welzijn en Sport Vicepremier
M. Ch. (Max) Bongaerts
Algemeene Bond ( RKSP )
Colijn I
Waterstaat
H. (Henri) Bonhomme
patriot
onder Lodewijk Napoleon
Oorlog
G. (Gerardus) Booms
liberaal
Thorbecke III
Oorlog
C. (Cornelis) Boot
conservatief – liberaal
Rochussen Rochussen
Justitie Zaken van de Hervormde en andere Erediensten a.
J. (Jim) de Booy
partijloze liberaal
Gerbrandy II Gerbrandy III Gerbrandy III Gerbrandy III Schermerhorn-Drees Schermerhorn-Drees
Scheepvaart en Visserij Marine Oorlog a. Scheepvaart en Visserij Marine Scheepvaart a.
E. (Eduard) Borret
conservatief ( katholiek )
Van Zuylen van Nijevelt
Justitie
E. (Els) Borst-Eilers
D66
Kok I Kok II Kok II
Volksgezondheid, Welzijn en Sport Volksgezondheid, Welzijn en Sport Vicepremier
W. (Wouter) Bos
PvdA
Balkenende IV Balkenende IV
Financiën Vicepremier
N. (Nicolaas) Bosboom
oud- of vrije liberalen
Cort van der Linden
Oorlog
E. (Engelbertus) van den Bosch
technocraat
De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius
Koloniën Marine
J. (Johannes) van den Bosch
conservatieven na 1848
Van Zuylen van Nijevelt
Oorlog
J. (Johannes) graaf van den Bosch
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Koloniën
J. (Johannes) Bosscha
conservatieven na 1848
Rochussen Van Hall-Van Heemstra
Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Zaken van de Hervormde en andere Erediensten
P. Ph. (Pieter) van Bosse
liberaal
De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius Thorbecke I Thorbecke I Rochussen Fransen van de Putte Van Bosse-Fock Van Bosse-Fock Thorbecke III Thorbecke III Kappeyne van de Coppello
Financiën Financiën Financiën Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Financiën Financiën Financiën Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Koloniën Binnenlandse Zaken a. Koloniën
Th. (Theo) Bot
KVP
Marijnen Cals Zijlstra
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zonder Portefeuille (hulp aan ontwikkelingslanden) zonder Portefeuille (hulp aan ontwikkelingslanden)
B. (Ben) Bot
CDA
Balkenende II Balkenende III
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
R. (Roger) van Boxtel
D66
Kok II Kok II
zonder Portefeuille (Grotesteden- en Integratiebeleid) Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
G. (Gerrit) Braks
CDA
Van Agt I Lubbers I Lubbers II Lubbers II Lubbers III
Landbouw en Visserij Landbouw en Visserij Landbouw en Visserij Onderwijs en Wetenschappen Landbouw, Natuurbeheer en Visserij
M. (Mauk) de Brauw
DS’70
Biesheuvel I
zonder Portefeuille (Wetenschapsbeleid en Wetenschappelijk Onderwijs)
Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Buitenlandse Zaken a.
B. (Bruno) Bruins
VVD
Rutte III
Medische Zorg
H. (Hanke) Bruins Slot
CDA
Rutte IV
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
P. (Piet) Bukman
CDA
Lubbers II Lubbers II Lubbers III
zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) Defensie Landbouw, Natuurbeheer en Visserij
J. (Jacobus) Burger
SDAP
Gerbrandy II Gerbrandy II
zonder Portefeuille (terugkeerbeleid) Binnenlandse Zaken
C. (Cornelis) van den Bussche
partijloze liberaal
Colijn V
Koloniën
M. (Jet) Bussemaker
PvdA
Rutte II
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
J. (Johannes) van Buuren
partijloze liberaal
Colijn IV
Waterstaat
W. (Willem) Buys
patriot
onder Uitvoerend Bewind
Buitenlandse Zaken (agentschap)
J. Th. (Jo) Cals
KVP
Drees II Drees III Beel II De Quay Cals
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Algemene Zaken
J. (Jacob) Cambier
patriot
onder Uitvoerend Bewind onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon
Oorlog (agentschap) Justitie en Politie a. Justitie en Politie Indië en Koophandel Oorlog a. Oorlog
G. Ph. (Godert) baron van der Capellen
orangist , conservatieven vóór 1848
onder Lodewijk Napoleon onder soever. vorst Willem onder Willem I
Eredienst en Binnenlandse Zaken Koloniën en Koophandel Secretaris van Staat
E. (Eduard) de Casembroot
conservatieven na 1848
Rochussen Van Hall-Van Heemstra Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra
Oorlog Oorlog Oorlog
G. (Gerard) Clifford
regeringsgezind
onder Willem I onder Willem I
Waterstaat , Nationale Nijverheid en Koloniën Nationale Nijverheid en Koloniën
W. (William) Cohen Stuart
liberaal
De Meester
Marine
H. (Hendrikus) Colijn
ARP
Heemskerk Heemskerk Ruijs de Beerenbrouck II Colijn I Colijn I Colijn II Colijn II Colijn II Colijn III Colijn III Colijn IV Colijn IV Colijn IV Colijn V Colijn V
Oorlog Marine a. Financiën Financiën Koloniën a. Koloniën Economische Zaken a. Waterstaat a. Koloniën Defensie a. Buitenlandse Zaken a. Algemene Zaken Financiën a. Algemene Zaken Economische Zaken a.
P. Gh. (Patrice) ridder de Coninck
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I onder Willem I onder Willem I onder Willem I
Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken , Waterstaat en Publieke Werken Binnenlandse Zaken , Waterstaat en > Onderwijs Binnenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
W. (Wouter) Cool
partijloos
Heemskerk
Oorlog
J. (Jean Pierre) Cornets de Groot van Kraaijenburg
conservatief – liberaal
Van Hall-Van Heemstra
Koloniën
P. (Pieter) Cort van der Linden
partijloze liberaal
Pierson Cort van der Linden Cort van der Linden
Justitie Binnenlandse Zaken Buitenlandse Zaken a.
E. Ch. Gh. (Edmond) de la Coste
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Binnenlandse Zaken
J. (Jacqueline) Cramer
PvdA
Balkenende IV
Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
J. Th. (Jacob) Cremer
Liberale Unie
Pierson
Koloniën
E. (Epimachus) Cremers
liberaal
Thorbecke II Fransen van de Putte
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
C. (Ien) Dales
PvdA
Lubbers III
Binnenlandse Zaken
M. (Marcel) van Dam
PvdA
Van Agt II
Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
M. (Marinus) Damme
partijloze liberaal
Colijn V
Sociale Zaken
L. (Laurentius) Deckers
RKSP
Ruijs de Beerenbrouck III Colijn II Colijn III Colijn III
Defensie Defensie Defensie Landbouw en Visserij
W. (Willem) baron van Dedem
Van Tienhoven
Koloniën
W. (Wim) Deetman
CDA
Van Agt III Lubbers I Lubbers II
Onderwijs en Wetenschappen Onderwijs en Wetenschappen Onderwijs en Wetenschappen
S. (Sander) Dekker
VVD
Rutte III
Rechtsbescherming
S. (Sybilla) Dekker
VVD
Balkenende II Balkenende III
Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
A. (Albertus) van Delden
liberaal
De Vries-Fransen van de Putte
Financiën
F. Th. (Félix) Delprat
liberaal
Thorbecke III
Oorlog
I. (Isaac) Diepenhorst
ARP
Cals Zijlstra
Onderwijs en Wetenschappen Onderwijs en Wetenschappen
J. (Jannes) van Dijk
ARP
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II Colijn IV Colijn V
Oorlog Marine Oorlog Defensie Defensie
C. (Kees) van Dijk
CDA
Van Agt II Van Agt III Lubbers II Lubbers II Lubbers II
zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) Binnenlandse Zaken minister (niet belast met een departement) Binnenlandse Zaken
R. (Robbert) Dijkgraaf
D66
Rutte IV
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
H. (Hans) Dijkstal
VVD
Kok I Kok I
Binnenlandse Zaken Vicepremier
J. (Jeroen) Dijsselbloem
PvdA
Rutte II
Financiën
A. (Adriaan) Dijxhoorn
partijloos
De Geer II Gerbrandy I
Defensie Defensie
P. (Pieter) van der Does de Willebois
conservatief ( katholiek )
Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg Heemskerk Azn.
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
L. (Leendert) Donker
PvdA
Drees II
Justitie
D. (Dirk) Donker Curtius
liberaal
Schimmelpenninck De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius Van Hall-Donker Curtius
Justitie Justitie Justitie Justitie
J. (Jan) Donner
ARP
De Geer I Ruijs de Beerenbrouck III
Justitie Justitie
J. (Piet Hein) Donner
CDA
Balkenende I Balkenende II Balkenende III Balkenende IV Rutte I
Justitie Justitie Justitie Sociale Zaken en Werkgelegenheid Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
E. (Elisa) van Doorn
conservatieven na 1848
Van Hall-Donker Curtius Van Hall-Donker Curtius
Financiën Zaken van de Hervormde en andere Erediensten
H. (Harry) van Doorn
PPR
Den Uyl
Cultuur , Recreatie en Maatschappelijk werk
H. (Hendrik) baron van Doorn van Westcapelle
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I onder Willem I onder Willem II
Binnenlandse Zaken a. Binnenlandse Zaken Secretaris van Staat Secretaris van Staat
W. (Willem) Drees
SDAP , PvdA
Schermerhorn-Drees Beel I Drees-Van Schaik Drees I Drees I Drees I Drees II Drees III
Sociale Zaken Sociale Zaken Algemene Zaken Algemene Zaken Uniezaken en Overzeese Rijksdelen a. Financiën a. Algemene Zaken Algemene Zaken
W. (Willem) Drees jr.
DS’70
Biesheuvel I
Verkeer en Waterstaat
W. (Wim) Duisenberg
PvdA
Den Uyl
Financiën
H. (Hendrik) Dyserinck
conservatieven na 1848
Mackay
Marine
W. (Wim) van Eekelen
VVD
Lubbers II
Defensie
D. (Dominique) de Eerens
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Oorlog
K. (Kornelis) Eland
Liberale Unie
Pierson Pierson
Oorlog Marine a.
A. (Abraham) Ellis
partijloos
Kuyper Kuyper Kuyper
Marine Buitenlandse Zaken a. Buitenlandse Zaken a.
C. Th. (Cornelis) Elout
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I onder Willem I
Financiën Nationale Nijverheid en Koloniën Marine en Koloniën
H. (Hendrik) Enderlein
technocraat
Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg
Oorlog
P. (Piet) Engels
KVP
Biesheuvel I Biesheuvel II
Cultuur , Recreatie en Maatschappelijk werk Cultuur , Recreatie en Maatschappelijk werk
I. (Ingrid) van Engelshoven
D66
Rutte III
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
A. (Adriaan) Engelvaart
liberaal
Thorbecke III
Oorlog
J. (James) Enslie
technocraat
Thorbecke I Van Hall-Donker Curtius
Marine Marine
W. (Willem) van Erp Taalman Kip
technocraat
De Vries-Fransen van de Putte Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg Van Lynden van Sandenburg Van Lynden van Sandenburg Heemskerk Azn.
Marine Marine Oorlog a. Oorlog a. Marine Koloniën a. Marine
C. (Camiel) Eurlings
CDA
Balkenende IV
Verkeer en Waterstaat
A. (Anton) Falck
conservatieven vóór 1848
onder soever. vorst Willem onder Willem I onder Willem I
Secretaris van Staat Secretaris van Staat Publiek Onderwijs , Nationale Nijverheid en Koloniën
A. (Alexander) Fiévez
KVP
Beel I Beel I Beel I
Oorlog Marine a. Marine a.
C. (Cornelis) Fock
liberaal
Van Bosse-Fock
Binnenlandse Zaken
D. (Dirk) Fock
Liberale Unie
De Meester
Koloniën
H. Ch. (Hendrik) baron Forstner van Dambenoy
conservatieven na 1848
Thorbecke I Van Hall-Donker Curtius Van Hall-Donker Curtius Van der Brugghen
Oorlog Oorlog Marine a. Oorlog
I. (Isaäc) Fransen van de Putte
liberaal
Thorbecke II Fransen van de Putte De Vries-Fransen van de Putte De Vries-Fransen van de Putte
Koloniën Koloniën Koloniën Marine a.
W. (Frederik) van Oranje-Nassau
(-)
onder Willem I
Oorlog
J. Th. (Johan) Furstner
partijloze conservatief
Gerbrandy II
Marine
W. (Wilhelm) de Gaay Fortman
ARP
Den Uyl Den Uyl Den Uyl Den Uyl Den Uyl
Binnenlandse Zaken Surinaams en Antilliaanse Zaken Antilliaanse Zaken Justitie Vicepremier
M. (Til) Gardeniers-Berendsen
CDA
Van Agt I Van Agt II Van Agt III
Cultuur , Recreatie en Maatschappelijk werk Volksgezondheid en Milieuhygiëne Volksgezondheid en Milieuhygiëne
D. (Dirk Jan) de Geer
CHU
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II Colijn I De Geer I Ruijs de Beerenbrouck III De Geer II De Geer II
Financiën Financiën Binnenlandse Zaken en Landbouw Financiën Financiën Financiën Algemene Zaken a.
F. (Frederik) Geerling
conservatieven na 1848
Heemskerk Azn.
Marine
W. (Molly) Geertsema
VVD
Biesheuvel I Biesheuvel I Biesheuvel II Biesheuvel II Biesheuvel II
Binnenlandse Zaken Viceminister-president Binnenlandse Zaken Viceminister-president Surinaams en Antilliaanse Zaken
J. (Johan) Geertsema Czn.
liberaal
Fransen van de Putte De Vries-Fransen van de Putte
Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken
H. (Henri) Gelissen
RKSP
Colijn II Colijn III
Economische Zaken Economische Zaken
A. (Arnoldus) van Gennep
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I
Financiën a. Financiën a.
C. (Karien) van Gennip
CDA
Rutte IV
Sociale Zaken en Werkgelegenheid
P. (Pieter) Gerbrandy
ARP
De Geer II Gerbrandy I Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy III Gerbrandy III
Justitie Justitie Justitie Koloniën a. Koloniën Algemene oorlogsvoering Algemene oorlogsvoering Justitie a.
W. (Willem) Gericke
conservatieven na 1848
Heemskerk Azn.
Marine
J. (Louis) baron Gericke van Herwijnen
liberaal
Thorbecke III De Vries-Fransen van de Putte
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
A. (Aart Jan) de Geus
CDA
Balkenende I Balkenende I Balkenende II Balkenende III
Sociale Zaken en Werkgelegenheid Volksgezondheid, Welzijn en Sport Sociale Zaken en Werkgelegenheid Sociale Zaken en Werkgelegenheid
P. (Pieter) de Geus
CDA
Van Agt I
Defensie
D. Th. (Daniël) Gevers van Endegeest
conservatieven na 1848
Van der Brugghen
Buitenlandse Zaken
J. (Jos) Gielen
KVP
Beel I
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
A. (Anton) van Gijn
oud- of vrije liberalen
Cort van der Linden
Financiën
L. (Leendert) Ginjaar
VVD
Van Agt I Van Agt I
Volksgezondheid en Milieuhygiëne zonder Portefeuille (Wetenschapsbeleid)
J. (Johannes) Gispen
ARP
Gerbrandy III
Handel, Nijverheid en Landbouw
J. (Johan) Gleichman
liberaal
Kappeyne van de Coppello
Financiën
P. (Pierre) van Gobbelschroy
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I
Binnenlandse Zaken Waterstaat , Nationale Nijverheid en Koloniën
M. (Michel) Godefroi
liberaal
Van Hall-Van Heemstra Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra
Justitie Justitie
K. (Karel) Godin de Beaufort
ARP
Mackay
Financiën
H. (Hendrik) Goeman Borgesius
Liberale Unie
Pierson
Binnenlandse Zaken
L. (Louis Napoleon) baron van der Goes van Dirxland
conservatieven na 1848
Van Hall-Van Heemstra
Buitenlandse Zaken
M. (Maarten) baron van der Goes van Dirxland
patriot
onder Uitvoerend Bewind onder het Staatsbewind onder Schimmelpenninck onder Lodewijk Napoleon
onder Uitvoerend Bewind onder Schimmelpenninck onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon
Financiën (agentschap) Financiën Financiën Binnenlandse Zaken a.
J. (Johannes) baron Goldberg
unitariër , conservatieven vóór 1848
onder Uitvoerend Bewind onder soever. vorst Willem onder Willem I
Nationale Economie (agentschap) Koloniën en Koophandel a. Koloniën en Koophandel a.
J. (Jan Karel) baron van Goltstein
conservatief – liberaal
Rochussen
Buitenlandse Zaken
W. (Willem) baron van Goltstein van Oldenaller
conservatieven na 1848
Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg Van Lynden van Sandenburg
Koloniën Koloniën
F. (Friedrich) graaf van der Goltz
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Oorlog
C. (Carolus) Goseling
RKSP
Colijn IV
Justitie
L. (Lubbertus) Götzen
partijloze a.
Beel I Drees-Van Schaik
zonder Portefeuille ( Overzeese Gebiedsdelen ) zonder Portefeuille ( Overzeese Gebiedsdelen )
M. Gh. (Melchior) baron Goubau d’Hovorst
liberaal
onder Willem I
Zaken der rooms-katholieke Eredienst
L. (Louw) de Graaf
CDA
Van Agt III Lubbers II
Sociale Zaken en Werkgelegenheid Sociale Zaken en Werkgelegenheid
Th. (Thom) de Graaf
D66
Balkenende II Balkenende II
Vicepremier zonder Portefeuille (Bestuurlijke vernieuwing en Koninkrijksrelaties)
S. (Simon) de Graaff
conservatief ( protestants )
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II Ruijs de Beerenbrouck III
Koloniën Koloniën Koloniën
D. IJ. (Dieuwke) de Graaff-Nauta
CDA
Lubbers III
Binnenlandse Zaken
A. (Andries) de Graeff
partijloze liberaal
Colijn II Colijn III
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
F. (Ferdinand) Grapperhaus
CDA
Rutte III
Justitie en Veiligheid
F. (Frank) de Grave
VVD
Kok II
Defensie
W. (Willem) Grobbée
conservatieven na 1848
Heemskerk Azn.
Financiën
J. (Hans) Gruijters
D66
Den Uyl
Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
F. (Floris) baron van Hall
moderaat, conservatief – liberaal
onder Willem II onder Willem II onder Willem II Van Hall-Donker Curtius Van Hall-Donker Curtius Van Hall-Donker Curtius Van Hall-Van Heemstra Van Hall-Van Heemstra Van Hall-Van Heemstra
Justitie Financiën a. Financiën Buitenlandse Zaken Zaken der rooms-katholieke Eredienst a. Financiën a. Buitenlandse Zaken a. Financiën Buitenlandse Zaken a.
M. (Mark) Harbers
VVD
Rutte IV
Infrastructuur en Waterstaat
J. (Joannes) Harte van Tecklenburg
rooms-katholieken
Kuyper
Financiën
C. (Cornelis) Hartsen
conservatieven na 1848
Mackay
Buitenlandse Zaken
J. (Johannes) Hasselman
conservatieven na 1848
Van Zuylen van Nijevelt
Koloniën
J. (Jacob) Havelaar
ARP
Mackay
Waterstaat , Handel en Nijverheid
W. (Willem) baron van Heeckeren van Kell
liberaal
Kappeyne van de Coppello
Buitenlandse Zaken
Th. (Theodorus) Heemskerk
ARP
Heemskerk Heemskerk Heemskerk Heemskerk Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II
Binnenlandse Zaken Koloniën a. Justitie a. Justitie a. Justitie Justitie
J. (Jan) Heemskerk Azn.
conservatieven na 1848
Van Zuylen van Nijevelt Van Zuylen van Nijevelt Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg Heemskerk Azn.
Binnenlandse Zaken Justitie a. Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken
S. (Schelto) baron van Heemstra
liberaal
De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius Van Hall-Van Heemstra Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra
Zaken van de Hervormde en andere Erediensten a. Zaken van de Hervormde en andere Erediensten a. Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken
H. (Hendrik) van der Heim
conservatieven na 1848
Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg
Financiën
P. (Paulus) van der Heim
patriot
onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon
Indië en Koophandel Marine en Koloniën
J. (Johan) baron van der Heim van Duivendijke
conservatieven vóór 1848
onder Willem II onder Willem II onder Willem II
Financiën Binnenlandse Zaken a. Binnenlandse Zaken
H. Ph. (Herman) Heinsbroek
LPF
Balkenende I
Economische Zaken
C. (Conny) Helder
VVD
Rutte IV
Langdurige Zorg en Sport
G. Ph. (Gerardus) Helders
CHU
Drees III Beel II
Zaken Overzee Zaken Overzee
J. (Jeanine) Hennis-Plasschaert
VVD
Rutte II
Defensie
E. (Eveline) Herfkens
PvdA
Kok II
zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking)
L. (Loek) Hermans
VVD
Kok II
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap(pen)
G. (Gerrit Jan) van Heuven Goedhart
partijloos
Gerbrandy II
Justitie
J. (Hans) Hillen
CDA
Rutte I
Defensie
E. (Ernst) Hirsch Ballin
CDA
Lubbers III Lubbers III Lubbers III Balkenende IV
Justitie Antilliaanse en Arubaanse Zaken Binnenlandse Zaken Justitie
W. (Wopke) Hoekstra
CDA
Rutte III Rutte IV Rutte IV
Financiën Buitenlandse Zaken Vicepremier
M. (Maria) van der Hoeven
CDA
Balkenende I Balkenende II Balkenende III Balkenende IV
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap(pen) Onderwijs, Cultuur en Wetenschap(pen) Onderwijs, Cultuur en Wetenschap(pen) Economische Zaken
H. (Hendrik Jan) Hofstra
PvdA
Drees III
Financiën
G. (Gijsbert) graaf van Hogendorp
Orangist
onder soever. vorst Willem
Buitenlandse Zaken
D. (Dirk) van Hogendorp
patriot
onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon
Oorlog a. Oorlog
J. (Johan) van Hooff
patriot
onder Lodewijk Napoleon
Justitie en Politie
J. (Hans) Hoogervorst
VVD
Balkenende I Balkenende I Balkenende II Balkenende III
Financiën Economische Zaken Volksgezondheid, Welzijn en Sport Volksgezondheid, Welzijn en Sport
J. (Joan) van der Hoop
conservatieven vóór 1848
onder soever. vorst Willem onder soever. vorst Willem onder Willem I
Marine Koloniën en Koophandel a. Marine
J. (Jaap) de Hoop Scheffer
CDA
Balkenende I Balkenende II
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
G. (Guusje) ter Horst
PvdA
Balkenende IV
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
S. (Samuel) van Houten
oud- of vrije liberalen
Röell
Binnenlandse Zaken
A. (Alexander) baron van Hugenpoth tot Aerdt
conservatieven vóór 1848
onder Lodewijk Napoleon
Justitie en Politie
C. (Carel) Hultman
patriot
onder het Staatsbewind onder Schimmelpenninck
Secretaris van Staat Secretaris van Staat
G. (Gerardus) Huysmans
RKSP , KVP
Gerbrandy III Beel I
Financiën Economische Zaken
W. (Willem) ridder Huyssen van Kattendijke
liberaal
Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra Thorbecke II Thorbecke II
Marine Marine Buitenlandse Zaken a.
J. (Jan Willem) baron Huyssen van Kattendijke
conservatieven vóór 1848
onder Willem II
Buitenlandse Zaken
A. (Alexander) Idenburg
ARP
Kuyper Heemskerk Ruijs de Beerenbrouck I
Koloniën Koloniën Koloniën
H. (Hendrik) van IJsselsteyn
partijloze c.
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck I
Landbouw, Nijverheid en Handel Marine a.
H. (Hendrik) s’Jacob
partijloze c.
Drees-Van Schaik Drees-Van Schaik
Oorlog Marine
J. (Jan Kees) de Jager
CDA
Rutte I
Financiën
J. (Joannes) Jansen
Liberale Unie
Van Tienhoven Van Tienhoven Pierson Pierson
Marine Buitenlandse Zaken a. Marine Oorlog a.
J. (Jan) Janssens
patriot , conservatieven vóór 1848
onder Lodewijk Napoleon onder soever. vorst Willem onder Willem I
Oorlog Oorlog Oorlog
R. (Rob) Jetten
D66
Rutte IV
Klimaat en Energie
A. (Dolf) Joekes
PvdA
Drees-Van Schaik Drees I Drees I
Sociale Zaken Sociale Zaken Sociale Zaken en Volksgezondheid
J. (Jolle) Jolles
liberaal
Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra Thorbecke II Thorbecke III
Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Justitie
P. (Piet) de Jong
KVP
Marijnen Cals Zijlstra Kabinet-De Jong Kabinet-De Jong
Defensie Defensie Defensie Algemene Zaken Economische Zaken a.
B. (Bonifacius) de Jonge
CHU
Cort van der Linden Cort van der Linden
Oorlog Marine a.
H. (Hugo) de Jonge
CDA
Rutte III Rutte III Rutte IV
Volksgezondheid, Welzijn en Sport Vicepremier Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
M. (Marinus) de Jonge van Campensnieuwland
conservatieven vóór 1848
onder Willem II onder Willem II
Justitie a. Justitie
J. (Jan Anne) Jonkman
PvdA
Beel I
Overzeese Gebiedsdelen
A. (Annemarie) Jorritsma-Lebbink
VVD
Kok I Kok II Kok II
Verkeer en Waterstaat Economische Zaken Vicepremier
S. (Sigrid) Kaag
D66
Rutte III Rutte III Rutte IV Rutte IV
Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Buitenlandse Zaken Financiën Vicepremier
W. (Willem) van der Kaay
oud- of vrije liberalen
Röell
Justitie
J. (Jacob Adriaan) Kalff
Vrijheidsbond
Colijn II
Waterstaat
H. (Henk) Kamp
VVD
Balkenende I Balkenende I Balkenende II Balkenende III Rutte I Rutte II Rutte III
Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Defensie Defensie Defensie Sociale Zaken en Werkgelegenheid Economische Zaken Defensie
J. (Johannes) Kan
partijloze liberaal
De Geer I
Binnenlandse Zaken en Landbouw
J. (Jan) Kappeyne van de Coppello
liberaal
Kappeyne van de Coppello
Binnenlandse Zaken
A. (Abraham) van Karnebeek
conservatief – liberaal
Heemskerk Azn.
Buitenlandse Zaken
H. (Herman) van Karnebeek
partijloze liberaal
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II Colijn I De Geer I
Van Agt I Van Agt I Van Agt II Van Agt III Van Agt III Lubbers I Lubbers I Lubbers II Lubbers II Lubbers II Lubbers II
zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) Defensie a. Landbouw en Visserij Landbouw en Visserij Antilliaanse Zaken Sociale Zaken en Werkgelegenheid Antilliaanse Zaken Sociale Zaken en Werkgelegenheid Antilliaanse Zaken Binnenlandse Zaken Sociale Zaken en Werkgelegenheid
J. Ch. (Jacob Christiaan) Koningsberger
partijloos
De Geer I
Koloniën
P. (Pieter) Kooijmans
CDA
Lubbers III
Buitenlandse Zaken
A. (Arthur) Kool
Liberale Unie
Pierson
Oorlog
D. (Dionysius) Koolen
Algemeene Bond ( RKSP )
Colijn I
Arbeid , Handel en Nijverheid
W. (Wouter) Koolmees
D66
Rutte III
Sociale Zaken en Werkgelegenheid
Th. (Theodorus) van Kooten
patriot
onder Uitvoerend Bewind
Nationale Opvoeding (agentschap)
R. (Rudolf) de Korte
VVD
Lubbers I Lubbers II Lubbers II
Binnenlandse Zaken Economische Zaken Vicepremier
H. (Henk) Korthals
VVD
De Quay De Quay De Quay De Quay
Verkeer en Waterstaat Vicepremier Zaken Overzee Surinaams en Antilliaanse Zaken
A. (Benk) Korthals
VVD
Kok II Balkenende I
Justitie Defensie
F. (Frits) Korthals Altes
VVD
Lubbers I Lubbers I Lubbers II
Justitie Binnenlandse Zaken a. Justitie
H. (Hans) de Koster
VVD
Biesheuvel I Biesheuvel II
Defensie Defensie
A. (Aad) Kosto
PvdA
Lubbers III
Justitie
J. (Jacob) Kraus
Liberale Unie
De Meester De Meester
Waterstaat , Handel en Nijverheid Waterstaat
C. Th. (Cornelis) Krayenhoff
patriot
onder Lodewijk Napoleon
Oorlog
N. (Neelie) Kroes
VVD
Lubbers I Lubbers II
Verkeer en Waterstaat Verkeer en Waterstaat
R. (Roelof) Kruisinga
CDA
Van Agt I
Defensie
G. (Gerhardus) Kruys
partijloos
Mackay Kuyper
Marine Marine
E. (Ernst) Kuipers
D66
Rutte IV
Volksgezondheid, Welzijn en Sport
A. (Abraham) Kuyper
ARP
Kuyper
Binnenlandse Zaken
E. (Eberhard) van der Laan
PvdA
Balkenende IV
zonder portefeuille (Wonen, Wijken en Integratie)
A. (Abram) La Pierre
patriot
onder Uitvoerend Bewind
Inwendige Politie (agentschap)
J. (Johan) Lambooy
Algemeene Bond ( RKSP )
Colijn I Colijn I De Geer I De Geer I De Geer I
Oorlog Marine a. Oorlog Marine a. Defensie
H. (Harrie) Langman
VVD
Biesheuvel I Biesheuvel II
Economische Zaken Economische Zaken
P. (Pierre) Lardinois
KVP
Kabinet-De Jong Biesheuvel I Biesheuvel I Biesheuvel II Biesheuvel II
Landbouw en Visserij Landbouw en Visserij Surinaams en Antilliaanse Zaken Landbouw en Visserij Surinaams en Antilliaanse Zaken
G. (Gerd) Leers
CDA
Rutte I
Immigratie, Integratie en Asiel
G. (Gerard) van der Leeuw
partijloze c. , PvdA
Schermerhorn-Drees
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
C. (Cornelis) Lely
Liberale Unie
Van Tienhoven Pierson Cort van der Linden
Waterstaat , Handel en Nijverheid Waterstaat , Handel en Nijverheid Waterstaat
F. (Frédéric) van Leyden van Westbarendrecht
patriot
onder Lodewijk Napoleon
Binnenlandse Zaken
O. (Otto) van Lidth de Jeude
Vrijheidsbond
Colijn II Colijn III Colijn V Gerbrandy II
Waterstaat Waterstaat Waterstaat Oorlog
P. (Piet) Lieftinck
CHU , PvdA
Schermerhorn-Drees Beel I Drees-Van Schaik Drees I
Financiën Financiën Financiën Financiën
L. (Leonardus) Lightenvelt
conservatief ( katholiek )
Schimmelpenninck De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius Van Hall-Donker Curtius
Zaken der rooms-katholieke Eredienst Zaken der rooms-katholieke Eredienst Buitenlandse Zaken Zaken der rooms-katholieke Eredienst a. Justitie a. Zaken der rooms-katholieke Eredienst
F. (Franciscus) van Lilaar
liberaal
Van Bosse-Fock Van Bosse-Fock
Zaken der rooms-katholieke Eredienst Justitie
M. (Menno) graaf van Limburg Stirum
liberaal
De Vries-Fransen van de Putte
Oorlog
L. (Leopold) graaf van Limburg Stirum
Orangist
onder soever. vorst Willem
Oorlog a.
F. (Frederik) List
conservatieven vóór 1848
onder Willem II
Oorlog
J. (Johannes) Loeff
rooms-katholieken
Kuyper
Justitie
J. (Johann) Logemann
partijloos, PvdA
Schermerhorn-Drees
Overzeese Gebiedsdelen
J. (Johannes) Lotsy
liberaal
Van der Brugghen Rochussen Van Hall-Van Heemstra Van Hall-Van Heemstra Van Hall-Van Heemstra
Marine Marine Marine Koloniën a. Financiën a.
J. (James) Loudon
liberaal
Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra
Koloniën
J. (John) Loudon
partijloze liberaal
Cort van der Linden
Buitenlandse Zaken
A. (André) van der Louw
PvdA
Van Agt II
Cultuur , Recreatie en Maatschappelijk werk
R. (Ruud) Lubbers
KVP , CDA
Den Uyl Lubbers I Lubbers II Lubbers III Lubbers III Lubbers III
Economische Zaken Algemene Zaken Algemene Zaken Algemene Zaken Antilliaanse en Arubaanse Zaken Antilliaanse en Arubaanse Zaken
E. (Engelbertus) Lucas
technocraat
Thorbecke I
Marine
J. (Joseph) Luns
KVP
Drees II Drees III Beel II De Quay Marijnen Cals Zijlstra Kabinet-De Jong
Justitie Binnenlandse Zaken Overzeese Gebiedsdelen a. Overzeese Gebiedsdelen Uniezaken en Overzeese Rijksdelen Justitie a. Binnenlandse Zaken
Æ. (Æneas) baron Mackay
ARP
Mackay Mackay
Binnenlandse Zaken Koloniën
P. Th. (Paul) van der Maesen de Sombreff
liberaal
Thorbecke II
Buitenlandse Zaken
J. (Hanja) Maij-Weggen
CDA
Lubbers III
Verkeer en Waterstaat
S. (Sicco) Mansholt
SDAP , PvdA
Schermerhorn-Drees Schermerhorn-Drees Beel I Beel I Drees-Van Schaik Drees I Drees II Drees III
Voedselvoorziening, Landbouw en Visserij Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Economische Zaken a. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening
H. (Hendrik) Marchant
VDB
Colijn II
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
R. (Reneke) de Marees van Swinderen
partijloos
Heemskerk
Buitenlandse Zaken
J. Ch. (Johannes) de Marez Oyens
ARP
Kuyper
Waterstaat , Handel en Nijverheid
V. (Victor) Marijnen
KVP
De Quay De Quay Marijnen
Landbouw en Visserij Sociale Zaken en Volksgezondheid a. Algemene Zaken
Th. (Theodoor) de Meester
Liberale Unie
De Meester
Financiën
K. (Karel) Meeussen
liberaal
Thorbecke II
Zaken der rooms-katholieke Eredienst
A. (Ad) Melkert
PvdA
Kok I
Sociale Zaken en Werkgelegenheid
R. (Robert) Melvil baron van Lynden
ARP
Kuyper
Buitenlandse Zaken
C. Th. (Cornelis) van Meurs
technocraat
Van der Brugghen Rochussen
Oorlog Oorlog
J. (Jean) baron de Mey van Streefkerk
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Secretaris van Staat
J. (Johannes) Meynen
ARP
Schermerhorn-Drees
Oorlog
E. (Edgar) baron Michiels van Verduynen
partijloze liberaal
Gerbrandy II Gerbrandy III
zonder Portefeuille ( Buitenlandse Zaken ) zonder Portefeuille ( Buitenlandse Zaken )
E. (Eimert) van Middelkoop
CU
Balkenende IV
Defensie
H. (Hans) van Mierlo
D66
Van Agt II Van Agt III Kok I Kok I
Defensie Defensie Buitenlandse Zaken Vicepremier
P. (Pieter) Mijer
conservatieven na 1848
Van Hall-Donker Curtius Van der Brugghen Van Zuylen van Nijevelt
Koloniën Koloniën Koloniën
A. (Anthony) Modderman
liberaal
Van Lynden van Sandenburg
Justitie
J. (Johan) baron Mollerus
orangist , conservatieven vóór 1848
onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon onder soever. vorst Willem
Binnenlandse Zaken Erediensten Oorlog
H. (Hubertus) van Mook
partijloos
Gerbrandy II
Koloniën
H. (Hendrik) Mulderije
CHU
Drees I
Justitie
J. (Johannes) van Mulken
liberaal
Van Bosse-Fock Van Bosse-Fock Van Bosse-Fock
Oorlog Buitenlandse Zaken a. Buitenlandse Zaken a.
J. (Jacobus) Mutsaers
conservatief ( katholiek )
De Kempenaer-Donker Curtius Van Hall-Donker Curtius Van Hall-Van Heemstra
Zaken der rooms-katholieke Eredienst Zaken der rooms-katholieke Eredienst Zaken der rooms-katholieke Eredienst
A. (Anne Willem) baron van Nagell van Ampsen
conservatieven vóór 1848
onder soever. vorst Willem onder Willem I
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
W. (Willem) Naudin ten Cate
partijloze c.
Ruijs de Beerenbrouck I
Marine
H. (Hilbrand) Nawijn
LPF
Balkenende I
zonder Portefeuille (Vreemdelingenzaken en Integratie)
J. Th. (Johan) Nedermeyer ridder Rosenthal
conservatief – liberaal
Thorbecke I Thorbecke I
Justitie Zaken van de Hervormde en andere Erediensten
L. (Lambertus) Neher
PvdA
Beel I
Wederopbouw en Volkshuisvesting
R. (Roelof) Nelissen
KVP
Kabinet-De Jong Biesheuvel I Biesheuvel I Biesheuvel I Biesheuvel II Biesheuvel II
Economische Zaken Financiën Vicepremier Surinaams en Antilliaanse Zaken Financiën Vicepremier
A. (Antonius) Nelissen
Algemeene Bond ( RKSP )
Heemskerk
Justitie
Ch. (Charles) Nepveu
conservatieven na 1848
Schimmelpenninck
Oorlog
T. (Tineke) Netelenbos
PvdA
Kok II
Verkeer en Waterstaat
A. (Atzo) Nicolaï
VVD
Balkenende III
zonder Portefeuille (Koninkrijksrelaties)
C. (Cora) van Nieuwenhuizen-Wijbenga
VVD
Rutte III
Infrastructuur en Waterstaat
E. Th. (Ed) Nijpels
VVD
Lubbers II
Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
F. (François) Noël Simons
technocraat
onder Willem I
Financiën a.
E. (Erwin) Nypels
D66
Van Agt III
Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
N. (Nicolaas) Olivier
liberaal
Thorbecke II Thorbecke II
Justitie Financiën a.
K. (Kajsa) Ollongren
D66
Rutte III Rutte III Rutte IV
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Vicepremier Defensie
I. (Ivo) Opstelten
VVD
Rutte I Rutte II
Veiligheid en Justitie Veiligheid en Justitie
B. (Bastiaan) Ort
partijloze liberaal
Cort van der Linden
Justitie
P. (Pieter) Ossewaarde
technocraat
onder Willem I Schimmelpenninck
Financiën a. Financiën a.
P. (Pieter) Oud
VDB
Colijn II Colijn III
Financiën Financiën
J. Ch. (Julius) van Oven
PvdA
Drees II Drees II
Justitie Binnenlandse Zaken a.
Ch. (Charles) Pahud
conservatief – liberaal
Thorbecke I Van Hall-Donker Curtius
Koloniën Koloniën
A. (Arie) Pais
VVD
Van Agt I
Onderwijs en Wetenschappen
F. Th. (Frederik) baron van Pallandt van Keppel
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I
Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Justitie a.
J. (Johannes) van der Palm
patriot
onder Uitvoerend Bewind onder Uitvoerend Bewind
Nationale Opvoeding (agentschap) Nationale Economie a. (agentschap)
J. (Jacob) Patijn
partijloze liberaal
Colijn IV Colijn V
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
A. (Alexander) Pechtold
D66
Balkenende II
zonder Portefeuille (Bestuurlijke vernieuwing en Koninkrijksrelaties)
M. (Rinus) Peijnenburg
CDA
Van Agt I
zonder Portefeuille (Wetenschapsbeleid)
K. (Karla) Peijs
CDA
Balkenende II Balkenende III
Verkeer en Waterstaat Verkeer en Waterstaat
F. Th. (François) baron de Pélichy de Lichtervelde
conservatieven vóór 1848
onder Willem II
Zaken der rooms-katholieke Eredienst
G. Ch. (Gerhard) Pels Rijcken
conservatieven na 1848
Van Zuylen van Nijevelt
Marine
A. (Bram) Peper
PvdA
Kok II
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
L. (Leonard) Peters
KVP
Drees I
Uniezaken en Overzeese Rijksdelen
C. (Carolus) Pické
liberaal
Fransen van de Putte
Justitie
M. (Marinus) Piepers
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Oorlog
N. (Nicolaas) Pierson
Liberale Unie
Van Tienhoven Pierson
Financiën Financiën
G. (Gerrit Jan) Pijman
patriot
onder Uitvoerend Bewind onder het Staatsbewind onder Schimmelpenninck onder Schimmelpenninck
Oorlog (agentschap) Oorlog Oorlog Oorlog a.
C. (Cornelis) Pijnacker Hordijk
liberaal
Van Lynden van Sandenburg
Binnenlandse Zaken
R. (Ronald) Plasterk
PvdA
Balkenende IV Rutte II
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
Th. (Thomas) Pleyte
VDB
Cort van der Linden
Koloniën
E. (Lilianne) Ploumen
PvdA
Rutte II
Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
C. (Carel) Polak
VVD
Kabinet-De Jong
Justitie
W. (Willem) Pop
partijloos
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck I
Marine Oorlog
F. (Folkert) Posthuma
partijloze liberaal
Cort van der Linden
Landbouw, Nijverheid en Handel
J. (Jan Willem) de Pous
CHU
De Quay
Economische Zaken
J. (Jan) Pronk
PvdA
Den Uyl Lubbers III Kok I Kok II
zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) zonder Portefeuille (Ontwikkelingssamenwerking) Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
J. (Jacques) Quarles van Ufford
technocraat
onder Willem II
Marine a.
J. (Jan) de Quay
RKSP , KVP
Gerbrandy III De Quay De Quay Zijlstra Zijlstra
Oorlog Algemene Zaken Defensie a. Verkeer en Waterstaat Vicepremier
E. (Eduard) van Raalte
VDB
De Meester
Justitie
J. (Jean Jacques) Rambonnet
partijloze liberaal
Cort van der Linden Cort van der Linden
Marine Oorlog a.
L. (Lodewijk) graaf van Randwijck
conservatieven vóór 1848
onder Willem II onder Willem II
Binnenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
W. Ch. (Willem) ridder van Rappard
conservatieven vóór 1848
onder Willem II
Financiën
A. (Anthony) ridder van Rappard
conservatieven na 1848
Van Hall-Donker Curtius Van der Brugghen Van der Brugghen
Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Zaken van de Hervormde en andere Erediensten Binnenlandse Zaken
W. (Willem Frederik) ridder van Rappard
partijloze liberaal
De Meester
Oorlog
W. (Willem) graaf van Reede
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Buitenlandse Zaken
G. (Gerlach) van Reenen
conservatieven na 1848
Van Hall-Donker Curtius
Binnenlandse Zaken
O. (Otto) van Rees
liberaal
Kappeyne van de Coppello
Koloniën
E. (Edmond) Regout
Algemeene Bond ( RKSP )
Heemskerk
Justitie
L. (Louis) Regout
Algemeene Bond ( RKSP )
Heemskerk
Waterstaat
J. (Johann) ridder Reinhold
technocraat
onder Willem I
Buitenlandse Zaken a.
J. (Johan) Remkes
VVD
Balkenende I Balkenende I Balkenende II Balkenende III
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Vicepremier Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Binnenlandse Zaken en Bestuurlijke Vernieuwing
O. (Ocker) Repelaer van Driel
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Waterstaat a.
A. (Anthonie) Reuther
conservatief ( katholiek )
Van Lynden van Sandenburg
Oorlog
J. (Jan) Reuvens
patriot
onder Uitvoerend Bewind onder het Staatsbewind
Justitie (agentschap) Justitie
P. (Paul) Reymer
RKSP
Ruijs de Beerenbrouck III
Waterstaat
A. (Arie) van Rhijn
CHU
De Geer II Gerbrandy I
Landbouw en Visserij Landbouw en Visserij
J. (Koos) Rietkerk
VVD
Lubbers I
Binnenlandse Zaken
J. (Julius) Rijk
conservatieven vóór 1848, conservatieven na 1848
onder Willem II Schimmelpenninck Schimmelpenninck De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius
Koloniën Koloniën Marine Koloniën Marine Marine
M. (Martin) van Rijn
Persoonlijke titel
Rutte III
Medische Zorg
J. (Johan) Ringers
partijloze liberaal
Schermerhorn-Drees Schermerhorn-Drees Beel I
Openbare Werken Openbare Werken en Wederopbouw Openbare Werken en Wederopbouw
P. (Pieter) Rink
Liberale Unie
De Meester
Binnenlandse Zaken
J. (Jo) Ritzen
PvdA
Lubbers III Lubbers III Kok I
Onderwijs en Wetenschappen Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur Onderwijs, Cultuur en Wetenschap(pen)
J. (Jan Jacob) Rochussen
conservatieven vóór 1848, conservatieven na 1848
onder Willem I onder Willem II Rochussen Van Hall-Van Heemstra
Financiën Financiën Koloniën Koloniën
W. (Willem) Rochussen
conservatief – liberaal
Van Lynden van Sandenburg
Buitenlandse Zaken
J. (Joan) Röell
oud- of vrije liberalen
Röell
Buitenlandse Zaken
J. (Jacob) Röell
partijloze liberaal
Pierson
Marine
W. (Willem) baron Röell
Orangist
onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon onder soever. vorst Willem onder Willem I
Secretaris van Staat Binnenlandse Zaken Buitenlandse Zaken a. Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken
Th. (Theodorus) Roest van Limburg
liberaal
Van Bosse-Fock Van Bosse-Fock
Buitenlandse Zaken a. Buitenlandse Zaken
J. (Herman) van Roijen
progressief , maar partijloos
Schermerhorn-Drees
zonder Portefeuille ( Buitenlandse Zaken )
L. (Louis) van Roijen
partijloze liberaal
De Geer I De Geer I
Oorlog Marine a.
H. (Henricus) van Roijen
Orangist
onder Schimmelpenninck
Marine a.
C. (Carl) Romme
RKSP
Colijn IV
Sociale Zaken
J. (Johannes) van Romunde
conservatief ( katholiek )
Van der Brugghen Rochussen
Zaken der rooms-katholieke Eredienst Zaken der rooms-katholieke Eredienst
J. (Jan) de Roo van Alderwerelt
liberaal
Kappeyne van de Coppello
Oorlog
M. (Max) Rood
D66
Van Agt III
Binnenlandse Zaken
B. (Bauke) Roolvink
ARP
Kabinet-De Jong
Sociale Zaken en Volksgezondheid
Ch. (Charles) van Rooy
KVP
De Quay
Sociale Zaken en Volksgezondheid
U. (Uri) Rosenthal
VVD
Rutte I
Buitenlandse Zaken
A. (André) Rouvoet
CU
Balkenende IV Balkenende IV
zonder portefeuille (Jeugd en Gezin) Vicepremier
H. Ch. (Onno) Ruding
CDA
Lubbers I Lubbers II
Financiën Financiën
Ch. (Charles) Ruijs de Beerenbrouck
Algemeene Bond ( RKSP )
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II Ruijs de Beerenbrouck II Ruijs de Beerenbrouck III Ruijs de Beerenbrouck III Ruijs de Beerenbrouck III
Binnenlandse Zaken Marine a. Koloniën a. Oorlog a. Landbouw, Nijverheid en Handel a. Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken en Landbouw Binnenlandse Zaken en Landbouw Binnenlandse Zaken Buitenlandse Zaken a.
Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Vicepremier Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen Vicepremier
J. (Johanna) Schouwenaar-Franssen
VVD
Marijnen
Maatschappelijk Werk
L. (Liesje) Schreinemacher
VVD
Rutte IV
Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
B. (Bertram) Schrieke
partijloze liberaal
Colijn V
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
M. (Melanie) Schultz van Haegen-Maas Geesteranus
VVD
Rutte I Rutte II
Infrastructuur en Milieu Infrastructuur en Milieu
W. (Wim) Schut
ARP
Kabinet-De Jong
Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
A. (Abraham) Schuurman
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem II
Oorlog Oorlog
A. (August) Seyffardt
liberaal
Van Tienhoven
Oorlog
G. (Gerrit) Simons
conservatieven na 1848
Van der Brugghen
Binnenlandse Zaken
W. (Willem) Six
liberaal
Van Lynden van Sandenburg
Binnenlandse Zaken
C. Ch. (Cornelis) baron Six van Oterleek
conservatieven vóór 1848
onder soever. vorst Willem onder Willem I
Financiën Financiën
Ph. (Philippe) van der Sleyden
oud- of vrije liberalen
Röell
Waterstaat , Handel en Nijverheid
M. (Marcus) Slingenberg
VDB
Colijn III
Sociale Zaken
A. (Arie) Slob
ChristenUnie
Rutte III
Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media
J. (Jan Rudolph) Slotemaker de Bruïne
CHU
De Geer I Colijn II Colijn II Colijn III Colijn IV
Arbeid , Handel en Nijverheid Sociale Zaken Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen a. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
J. (Jan) Smallenbroek
ARP
Cals
Binnenlandse Zaken
H. (Hendrik Jan) Smidt
liberaal
Kappeyne van de Coppello Van Tienhoven
Justitie Justitie
A. (Abraham) de Smit van den Broecke
conservatieven na 1848
Van Hall-Donker Curtius Van der Brugghen
Marine Marine
Pangeran Adipati Soejono
partijloos
Gerbrandy II
zonder Portefeuille ( Overzeese Gebiedsdelen )
J. (Jan Baptist) van Son
conservatieven vóór 1848
onder Willem II onder Willem II
Zaken der rooms-katholieke Eredienst a. Zaken der rooms-katholieke Eredienst
H. (Herman) van Sonsbeeck
liberaal
Thorbecke I Thorbecke I
Buitenlandse Zaken Zaken der rooms-katholieke Eredienst
W. (Winnie) Sorgdrager
D66
Kok I
Justitie
J. Th. (Johannes) van Spengler
technocraat
Thorbecke I Thorbecke I
Oorlog Marine a.
J. (Liesbeth) Spies
CDA
Rutte I
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
D. (Derk) Spitzen
partijloos
Drees-Van Schaik
Verkeer en Waterstaat
J. (Jacobus) Spoors
patriot
onder Uitvoerend Bewind
Marine (agentschap)
J. (Jacobus) Sprenger van Eyk
conservatief – liberaal
Heemskerk Azn. Röell
Koloniën Financiën
H. (Henri) Staal
Liberale Unie
De Meester
Oorlog
C. (Cornelis) Staf
CHU
Drees I Drees I Drees II Drees II Drees II Drees III Drees III Drees III Drees III Beel II Beel II Beel II
Oorlog Marine Oorlog Marine Overzeese Rijksdelen a. Marine Oorlog Overzeese Rijksdelen a. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening a. Oorlog Marine Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening a.
H. (Henk) Staghouwer
ChristenUnie
Rutte IV
Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit
A. (Fons) van der Stee
KVP , CDA
Den Uyl Van Agt I Van Agt I Van Agt I Van Agt II Van Agt III
Landbouw en Visserij Landbouw en Visserij Antilliaanse Zaken Financiën Financiën Financiën
M. (Max) Steenberghe
RKSP
Colijn II Colijn IV Colijn IV Colijn IV De Geer II De Geer II Gerbrandy I Gerbrandy I Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy II
Economische Zaken Handel, Nijverheid en Scheepvaart Landbouw en Visserij a. Economische Zaken Economische Zaken Handel, Nijverheid en Scheepvaart Handel, Nijverheid en Scheepvaart Landbouw en Visserij a. Handel, Nijverheid en Scheepvaart Financiën a. Landbouw en Visserij a.
A. (Bram) Stemerdink
PvdA
Den Uyl
Defensie
G. (Ard) van der Steur
VVD
Rutte II
Veiligheid en Justitie
D. (Dirk) Stikker
VVD
Drees-Van Schaik Drees I
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
Max van der Stoel
PvdA
Den Uyl Van Agt II
Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
H. (Hein) van Stralen
Orangist
onder Schimmelpenninck onder soever. vorst Willem
Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken
A. (Adam) Stratenus
Partijloos
onder Willem I
Marine a.
A. (Anthony) baron Stratenus
technocraat
Thorbecke II
Buitenlandse Zaken a.
M. (Martin) Strens
liberaal
Thorbecke I Thorbecke I Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra Van Zuylen van Nijevelt-Van Heemstra
Justitie Zaken der rooms-katholieke Eredienst Zaken der rooms-katholieke Eredienst Buitenlandse Zaken a.
A. (Teun) Struycken
KVP
Drees-Van Schaik Drees III Drees III Beel II Beel II Beel II Zijlstra
Justitie Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie Vicepremier Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie Vicepremier Justitie a. Justitie
L. (Louis) Stuyt
KVP
Biesheuvel I Biesheuvel II
Volksgezondheid en Milieuhygiëne Volksgezondheid en Milieuhygiëne
J. (Ko) Suurhoff
PvdA
Drees II Drees III Drees III Cals
Sociale Zaken en Volksgezondheid Sociale Zaken en Volksgezondheid Binnenlandse Zaken Verkeer en Waterstaat
G. (Gerardus) van Swaaij
Algemeene Bond ( RKSP )
Ruijs de Beerenbrouck II
Waterstaat
R. (Reinier) Tadama
patriot
onder Uitvoerend Bewind onder Uitvoerend Bewind
Justitie (agentschap) Justitie a. (agentschap)
J. (Johannes) Tak van Poortvliet
liberaal
Kappeyne van de Coppello Van Tienhoven
Waterstaat , Handel en Nijverheid Binnenlandse Zaken
A. (Aritius) Talma
ARP
Heemskerk Heemskerk
Landbouw, Nijverheid en Handel Waterstaat a.
J. (Jan) van den Tempel
SDAP
De Geer II Gerbrandy I Gerbrandy II Gerbrandy II Gerbrandy II
Sociale Zaken Sociale Zaken Sociale Zaken Landbouw en Visserij a. Handel, Nijverheid en Scheepvaart a.
Cort van der Linden Cort van der Linden Cort van der Linden Cort van der Linden
Landbouw, Nijverheid en Handel Landbouw, Nijverheid en Handel a. Financiën Financiën
A. Th. (Ton) van Trier
CDA
Van Agt I
zonder Portefeuille (Wetenschapsbeleid)
F. (Boy) Trip
PPR
Den Uyl
zonder Portefeuille (Wetenschapsbeleid)
H. (Hendrik) Trip
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I
Oorlog a. Oorlog
F. (Frederik) Tromp
conservatief – liberaal
Heemskerk Azn. Heemskerk Azn.
Marine Waterstaat , Handel en Nijverheid a.
Th. Ph. (Theodoor) Tromp
partijloze liberaal
Gerbrandy III
Waterstaat
D. (Danny) Tuijnman
VVD
Van Agt I Van Agt I
Verkeer en Waterstaat Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
A. (Adriaan) Twent van Raaphorst
patriot
onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon onder Lodewijk Napoleon
Binnenlandse Zaken a. Binnenlandse Zaken Waterstaat
B. (Berend) Udink
CHU
Kabinet-De Jong Biesheuvel I Biesheuvel I Biesheuvel II Biesheuvel II
zonder Portefeuille (hulp aan ontwikkelingslanden) Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Verkeer en Waterstaat Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Verkeer en Waterstaat
Landbouw, Nijverheid en Handel Waterstaat , Handel en Nijverheid a.
Ch. (Chris) van Veen
CHU
Biesheuvel I Biesheuvel II
Onderwijs en Wetenschappen Onderwijs en Wetenschappen
C. (Cees) Veerman
CDA
Balkenende I Balkenende II Balkenende II Balkenende III
Landbouw, Natuurbeheer en Visserij Landbouw, Natuurbeheer en Visserij Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit
H. (Hendrik) van der Vegte
ARP
De Geer I
Waterstaat
J. (Joris) in ‘t Veld
PvdA
Beel I Drees-Van Schaik Drees I
Wederopbouw en Volkshuisvesting Wederopbouw en Volkshuisvesting Wederopbouw en Volkshuisvesting
S. (Stientje) van Veldhoven
D66
Rutte III
Milieu en Wonen a.
G. (Gerard) Veldkamp
KVP
De Quay Marijnen Cals Zijlstra
Sociale Zaken en Volksgezondheid Sociale Zaken en Volksgezondheid Sociale Zaken en Volksgezondheid Sociale Zaken en Volksgezondheid
C. (Carel) Ver Huell
patriot
onder Schimmelpenninck onder Lodewijk Napoleon
Marine Marine
G. (Gerda) Verburg
CDA
Balkenende IV
Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit
P. (Koos) Verdam
ARP
Cals Zijlstra
Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken
M. (Rita) Verdonk
VVD
Balkenende II Balkenende III
zonder Portefeuille (Vreemdelingenzaken en Integratie) zonder Portefeuille (Vreemdelingenzaken en Integratie)
M. (Maxime) Verhagen
CDA
Balkenende IV Rutte I Kabinet-Rutte I
Buitenlandse Zaken Economische Zaken, Landbouw en Innovatie Vicepremier
G. (Gerard) Veringa
KVP
Kabinet-De Jong
Onderwijs en Wetenschappen
W. (Willem) Vermeend
PvdA
Kok II
Sociale Zaken en Werkgelegenheid
T. (Timotheus) Verschuur
RKSP
Ruijs de Beerenbrouck III Ruijs de Beerenbrouck III Colijn II Colijn II
Arbeid , Handel en Nijverheid Economische Zaken en Arbeid Economische Zaken en Arbeid Economische Zaken
J. (Johan) baron Verstolk van Soelen
conservatieven vóór 1848
onder Willem I onder Willem I onder Willem II
Buitenlandse Zaken a. Buitenlandse Zaken Buitenlandse Zaken
B. (Barbara) Visser
VVD
Rutte III
Infrastructuur en Waterstaat
J. Th. (Johannes) de Visser
CHU
Ruijs de Beerenbrouck I Ruijs de Beerenbrouck II
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
S. (Simon) Visser
VVD
De Quay
Defensie
J. (Johannes) de Visser
CHU
Colijn V
Justitie
S. (Simon) Vissering
liberaal
Van Lynden van Sandenburg
Financiën
J. (Jan Hendrik) Voet
technocraat
De Kempenaer-Donker Curtius De Kempenaer-Donker Curtius
Oorlog Oorlog
E. (Ella) Vogelaar
PvdA
Balkenende IV
zonder portefeuille (Wonen, Wijken en Integratie)
C. (Cornelis) Vollenhoven
technocraat
onder Willem II
Binnenlandse Zaken a.
A. (Anne) Vondeling
PvdA
Drees III Cals Cals
Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Vicepremier Financiën
J. (Joris) Voorhoeve
VVD
Kok I Kok I
Defensie Antilliaanse en Arubaanse Zaken
I. (Irene) Vorrink
PvdA
Den Uyl
Volksgezondheid en Milieuhygiëne
H. (Hein) Vos
SDAP , PvdA
Schermerhorn-Drees Beel I Beel I
Handel en Nijverheid Verkeer Openbare Werken en Wederopbouw a.
H. (Henk) Vredeling
PvdA
Den Uyl
Defensie
B. (Bert) de Vries
CDA
Lubbers III Lubbers III
Sociale Zaken en Werkgelegenheid Landbouw, Natuurbeheer en Visserij
K. (Klaas) de Vries
PvdA
Kok II Kok II Kok II
Sociale Zaken en Werkgelegenheid Landbouw, Natuurbeheer en Visserij Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
G. (Gerrit) de Vries Azn.
liberaal
De Vries-Fransen van de Putte
Justitie
S. (Simon) de Vries Czn.
ARP
Ruijs de Beerenbrouck I
Financiën
M. (Maarten) Vrolijk
PvdA
Cals
Cultuur , Recreatie en Maatschappelijk werk
A. (Agnites) Vrolik
conservatieven na 1848
Van Hall-Donker Curtius Van der Brugghen
Financiën Financiën
E. (Engelbertus) de Waal
liberaal
Van Bosse-Fock
Koloniën
J. (Jan) de Waal Malefijt
ARP
Heemskerk
Koloniën
C. (Christianne) van der Wal-Zeggelink
VVD
Rutte IV
Natuur en Stikstof
M. (Marius) Waszink
RKSP
De Geer I
Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
W. (Willem) van Weede van Berencamp
partijloos
Kuyper
Buitenlandse Zaken
F. (Franc) Weerwind
D66
Rutte IV
Rechtsbescherming
A. Ph. (August) Weitzel
conservatief – liberaal
De Vries-Fransen van de Putte Heemskerk-Van Lynden van Sandenburg Heemskerk Azn. Heemskerk Azn.
Oorlog Oorlog Oorlog Koloniën a.
Ch. (Charles) Welter
Algemeene Bond ( RKSP )
Colijn I Colijn IV De Geer II Gerbrandy I Gerbrandy I Gerbrandy II
Koloniën Koloniën Koloniën Koloniën Financiën a. Koloniën
H. (Hendrik) Wemmers
partijloze c.
Drees I
Verkeer en Waterstaat
J. (Jan) Wentholt
partijloze liberaal
De Meester Heemskerk
Marine Marine
Th. (Tjerk) Westerterp
KVP
Den Uyl
Verkeer en Waterstaat
E. (Evert) Westerveld
partijloze liberaal
Ruijs de Beerenbrouck II
Marine
M. (Meindert) Wiardi Beckman
conservatieven na 1848
Van der Brugghen
Zaken van de Hervormde en andere Erediensten
H. (Hendrikus) Wichers
liberaal
Kappeyne van de Coppello Kappeyne van de Coppello Kappeyne van de Coppello
Marine Oorlog a. Koloniën a.
H. (Hendrik) Wichers
liberaal
De Kempenaer-Donker Curtius
Justitie
E. (Eric) Wiebes
VVD
Rutte III
Economische Zaken en Klimaat
H. (Hans) Wiegel
VVD
Van Agt I Van Agt I
Binnenlandse Zaken Vicepremier
A. (Dennis) Wiersma
VVD
Rutte IV
Primair en Voortgezet Onderwijs
H. (Herman) van der Wijck
partijloze liberaal
Röell
Marine
Th. (René) Wijers
KVP
Drees-Van Schaik
Justitie
G. (Hans) Wijers
D66
Kok I
Economische Zaken
F. (Frans) Wijffels
RKSP
Gerbrandy III Gerbrandy III
Sociale Zaken Waterstaat a.
J. (Joop) Wijn
CDA
Balkenende III
Economische Zaken
J. (Jacob) de Wilde
ARP
Colijn II Colijn III Colijn IV
Binnenlandse Zaken Binnenlandse Zaken Financiën
J. (Joannes) Willemse
technocraat
onder Willem II
Zaken der rooms-katholieke Eredienst a.
P. (Pieter) Winsemius
VVD
Lubbers I
Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
W. (Willem) Wintgens
conservatief – liberaal
Van Zuylen van Nijevelt
Justitie
H. (Herman) Witte
KVP
Drees II Drees III Drees III Beel II Zijlstra
Wederopbouw en Volkshuisvesting Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Verkeer en Waterstaat a. Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
P. (Petrus) Witteman
KVP
Beel I
Binnenlandse Zaken
H. (Johan) Witteveen
VVD
Marijnen Kabinet-De Jong Kabinet-De Jong
Financiën Vicepremier Financiën
C. (Constantijn) Wolterbeek
conservatieven vóór 1848
onder Willem I
Marine
B. (Bas) van ‘t Wout
VVD
Rutte III
Economische Zaken en Klimaat
D. (Dilan) Yeşilgöz-Zegerius
VVD
Rutte IV
Justitie en Veiligheid
G. (Gerrit) Zalm
VVD
Kok I Kok II Balkenende II Balkenende II Balkenende III Balkenende III
Conny Helder ( Den Haag , 27 november 1958 ) is een Nederlands bestuurder en politicus voor de VVD. Ze is sinds 10 januari 2022 minister voor Langdurige Zorg en Sport op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in het kabinet-Rutte IV. .
Wat wil het ministerie van Volksgezondheid en welzijn doen?
‘Samen gezond, fit en veerkrachtig’. Onder dit motto zet het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) zich in voor de gezondheid en kwaliteit van leven van alle Nederlanders. We worden met z’n allen steeds ouder en blijven steeds langer vitaal.
Daarnaast kunnen we steeds meer ziektes behandelen. Dat is prachtig. Tegelijk maken mensen zich zorgen over de toekomst van de zorg, die veel geld kost en met een tekort aan werknemers kampt. Het ministerie van VWS wil dat mensen erop kunnen vertrouwen dat de zorg goed, betaalbaar en beschikbaar is en blijft.
Om dat te bereiken, maakt het ministerie afspraken met zorgverleners om de zorg dichterbij huis te bieden als het kan en zetten we in op preventie. Mensen hoeven dan minder vaak naar het ziekenhuis of een instelling. Dat is prettiger voor patiënten. Ook bespaart dat kosten.
Het ministerie werkt er hard aan om meer mensen te werven voor de zorg en het werk beter te organiseren;
Bijvoorbeeld door een andere taakverdeling en slim gebruik van nieuwe technologie;
Dat is waar wij ons samen voor inzetten. Zodat we ‘samen gezond, fit en veerkrachtig’ zijn.
Wat is het ministerie van Welzijn en Sport?
MEDICA 2015 – Interview Edith Schippers, Minister of Health, Welfare and Sport of the Netherlands
Dit ministerie draagt de zorg voor de volksgezondheid. Dit betreft onder andere het beleid met betrekking tot ziekenhuizen, geneesmiddelen, ziektekosten en huisartsen. Ook het welzijnsbeleid zoals de ouderenzorg, het jeugdbeleid, de verslaafdenzorg en de maatschappelijke dienstverlening behoren tot het taakveld.
Daarnaast is het ministerie verantwoordelijk voor het beleid ten aanzien van de sport;
De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport is Ernst Kuipers (D66);
Daarnaast is er een minister voor Langdurige Zorg en Sport, Conny Helder (VVD);
Er is tevens een staatssecretaris, Maarten van Ooijen (ChristenUnie). De ambtelijke leiding over het ministerie is in handen van een secretaris-generaal, Marcelis Boereboom.
Is het ministerie verantwoordelijk voor de sport?
Dit ministerie draagt de zorg voor de volksgezondheid. Dit betreft onder andere het beleid met betrekking tot ziekenhuizen, geneesmiddelen, ziektekosten en huisartsen. Ook het welzijnsbeleid zoals de ouderenzorg, het jeugdbeleid, de verslaafdenzorg en de maatschappelijke dienstverlening behoren tot het taakveld.
Daarnaast is het ministerie verantwoordelijk voor het beleid ten aanzien van de sport;
De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport is Ernst Kuipers (D66);
Daarnaast is er een minister voor Langdurige Zorg en Sport, Conny Helder (VVD);
Er is tevens een staatssecretaris, Maarten van Ooijen (ChristenUnie). De ambtelijke leiding over het ministerie is in handen van een secretaris-generaal, Marcelis Boereboom.